ROZWIĄZANIA DLA DZIECI

kids1Dzieci to użytkownicy protez bardzo wymagający i potrzebujących sprzętu, który spełnia szczególne kryteria.

Przy doborze protez należy uwzględnić wiele czynników, jednym z nich jest aktywność i jej nieprzewidywalność. Trudno ją do końca określić, nie wiemy kiedy mały człowiek ze spokojnie bawiącego się malucha przeistoczy się w zdobywcę-odkrywcę wspinającego się po drzewach.

Dzięki użyciu nowoczesnych materiałów takich jak włókno węglowe, kompozyty węglowe, aluminium lotnicze czy tytan protezy są lekkie i funkcjonalne.

kids3Obecna technologia wykonywania protez pozwala na dowolne komponowanie, wymienianie i zamienianie poszczególnych elementów składowych protezy. To pozwala na dostosowywanie protezy do wciąż zmieniających się parametrów. Niektóre komponenty mają możliwość "rośnięcia" wraz z dzieckiem, co pozwala wydłużyć czas użytkowania protezy.

Dzięki zastosowaniu lejków silikonowych proteza jest łatwa do zakładania, chroni delikatną skórę dziecka i mocno się trzyma. Stosowane techniki zdobienia protez umożliwiają dostosowanie je wyglądu do wieku dziecka, a dodatkowo mały artysta może sam ozdobić silikon malując swoje ulubione wzorki.

Dzieciom nie zawsze wykonuje się typowe protezy, w przypadku nieprawidłowego ukształtowania kończyny lub jej nieprawidłowego wzrostu można wykonać ortoprotezę. Do budowy aparatu używa się elementów protetycznych, stawy kolanowe lub ortotyczne i stopy protezowe. W przypadku protez kończyny górnej często stosuje się specjalne końcówki umożliwiające raczkowanie, rysowanie czy grę w koszykówkę.

Dobrze wykonana proteza nie ogranicza aktywności.

 

Kanał ORTOCENTRUM

www.amputowani.pl

ortologo

ul. Hubala Dobrzańskiego 155
05-082 Babice Nowe

Tel.  (022)666-47-64
E-mail: info(at)ortocentrum.com.pl

godziny otwarcia pon.-pt.: 8:00-16:00

Gościmy

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.