PROTEZY FUNKCJONALNE

Protezy funkcjonalne kończyn górnych pozwalają na wykonywanie prostych czynności związanych z życiem codziennym. W tym celu wykorzystuje się możliwości chwytne specjalnych dłoni protezowych oraz innych opracowanych w tym celu narzędzi. W przypadku protez mechanicznych wprawiamy w ruch elementy protezy napinając pracą mięśni stalowe linki, które łączą je z pozostałymi elementami protezy.

Wbrew pozorom, przy odpowiedniej wprawie, taka proteza pozwala na osiągnięcie niemal 100% niezależności nawet osób nawet z obustronną amputacją. W ramach rozwoju protetyki kończyn górnych opracowuje się coraz więcej specjalistycznych końcówek "napędzanych" pracą mięśni. Można dziś znaleźć rozwiązania ułatwiające uprawianie ulubionej dyscypliny sportu, czy też wykonywaniem określonej czynności związanej z uprawianym zawodem.

W ofercie firmy Ortocentrum znajdują się produkty angielskiej firmy RSL STEEPER.

Dłoń protezowa czynnie otwierana - dzięki wykorzystaniu do jej budowy aluminium lotniczego dłoń jest lekka i wytrzymała. Linka, za pośrednictwem której można taką dłonią sterować, może być umieszczona po stronie grzbietowej lub dłoniowej w zależności od preferencji i warunków fizycznych użytkownika. Elementy robocze dłoni zakryte są miękką osłoną wykonaną z PVC. Aby nadać dłoni naturalny wygląd zakładamy na nią rękawicę kosmetyczną dobierając jej kolor oraz materiał, z którego jest wykonana (PVC lub silikon).

Wielofunkcyjny hak czynnie otwierany - to proste urządzenie sterowane przy pomocy pracy mięśni (niewielki ruch np. barku) napina linkę i hak otwiera się umożliwiając chwyt czy przytrzymanie obiektu. Hak może znaleźć ogromną ilość zastosowań zarówno w protezach przedramienia jak i przy wyższych amputacjach (ramienia czy wyłuszczenia w stawie barkowym). Jego kształt został zaprojektowany w taki sposób, aby ułatwić wykonywanie codziennych czynności, ale może też być w prosty sposób wymieniony na specjalistyczną końcówkę służącą do wykonywania określonej czynności (np. młotek). Hak może być wykonany z aluminium, stali bądź z tytanu.

 

 

Kanał ORTOCENTRUM

www.amputowani.pl

ortologo

ul. Hubala Dobrzańskiego 155
05-082 Babice Nowe

Tel.  (022)666-47-64
E-mail: info(at)ortocentrum.com.pl

godziny otwarcia pon.-pt.: 8:00-16:00

Gościmy

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.