PROTEZY ESTETYCZNE

Protezy estetyczne czyli indywidualnie wykonywane silikonowe uzupełnienia ubytków części ciała stają się coraz bardziej poszukiwaną formą maskowania indywidualnych „niedoskonałości” wrodzonych bądź powstałych na skutek amputacji, oparzeń, deformacji wynikających z urazów mechanicznych czy przebiegu choroby itp.
Dzięki właściwościom silikonu, który powszechnie jest stosowany w medycynie, możemy odtworzyć prawie wszystkie części ludzkiego ciała tj. palce, dłoń lub jej część, rękę, stopę lub jej część, ucho, oko, części tkanek w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji. Efektem prac są proteza dłoni, proteza palca, proteza stopy.

Protezy estetyczne (kosmetyczne) mają za zadanie jak najwierniejsze odzwierciedlenie utraconej części ciała i zamaskowanie jej braku. Wykonuje się je na wzór zdrowych tkanek przeciwległej części ciała, np. proteza estetyczna amputowanego kciuka lewej dłoni powstaje na podstawie kształtu i kolorystyki zdrowego kciuka dłoni prawej. W ten sam sposób powstają proteza dłoni, proteza palca czy proteza stopy. Technologia wykonania takiego zaopatrzenia, mówiąc w dużym uproszczeniu, polega na tym, że każdy element jest indywidualnie rzeźbiony, modelowany, a następnie kolorowany przez artystę plastyka (kolorystę). Wykonujemy estetyczne protezy ręki, protezy palców, protezy stóp.

 

Każda proteza jest wykonywana indywidualnie i nie zdarzyło nam się aby dwie różne osoby otrzymały od nas te same informacje odnośnie zaopatrzenia. Stąd też, jeżeli interesuje Państwa proteza ręki, protezy palców czy proteza stopy, bardzo prosimy o wysłanie na nasz adres mailowy zdjęć obu rąk (bądź stóp). Na tej podstawie możemy przygotować wycenę i metodologię postępowania.
Ważne jest, abyście Państwo nie zapominali, że ciało ludzkie zmienia się przez całe życie, a nawet w ciągu kilku minut pod wpływem niskiej lub wysokiej temperatury powietrza czy przykładowo silnego wzburzenia nasza skóra może zmienić swój kolor- czasem jest bardziej czerwona, czasem niebieskawa, czasem bardziej żółta. Pomimo tego, że wszyscy wiemy, że takie procesy zachodzą, to ich po prostu nie zauważamy i dla naszego oka, skóra ma kolor stały. Dlatego też zupełnie inne jest postrzeganie protezy estetycznej przez osobę, dla której tą protezę wykonujemy czy też jej najbliższych. W tym przypadku mamy do czynienia z dużym skupieniem i szukaniem detali, które mogą wskazywać, że dana osoba używa protezy. Natomiast kiedy na protezę estetyczną patrzy osoba, która nie ma pojęcia o jakimś ubytku ciała kogoś z kim rozmawia, jej oko traktuje protezę estetyczną jak element ciała i jest ona praktycznie niezauważalna.
Jeśli jesteście Państwo zainteresowani protezami estetycznymi zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.


Więcej informacji tutaj

 

 

Kanał ORTOCENTRUM

www.amputowani.pl

ortologo

ul. Hubala Dobrzańskiego 155
05-082 Babice Nowe

Tel.  (022)666-47-64
E-mail: info(at)ortocentrum.com.pl

godziny otwarcia pon.-pt.: 8:00-16:00

Gościmy

Odwiedza nas 317 gości oraz 0 użytkowników.