STAW KOLANOWY RHEO

Staw kolanowy RHEOto udana i dopracowana do perfekcji konstrukcja, która łączy w sobie bezpieczeństwo nawet w przypadku osób bardzo mało sprawnych, z swobodą i płynnością chodu, jakiej potrzebują osoby potrafiące doskonale kontrolować protezę. W efekcie, użytkownik protezy już po krótkim czasie adaptacji może poruszać się bardzo naturalnie niezależnie od tego gdzie się znajduje, bez potrzeby nieustannego skupiania się nad kontrolowaniem stawu kolanowego.

Zaokrąglone kształty i smukła budowa, nie tylko ładniej się prezentują, ale i też ułatwiają wykonanie pokrycia kosmetycznego. Zwiększony został limit wagowy użytkownika do 136 kg, co umożliwi adaptacje do szerszej grupy użytkowników. Zwiększono żywotność baterii do trzech dni. Co daj bardzo duży komfort użytkowania. Ulepszono oprogramowanie. Dodając do tego udoskonalenie systemu bezpieczeństwa pracy kolana i możliwość użytkowania przez osoby obustronnie amputowane oraz z wyłuszczeniem w stawie biodrowym otrzymujemy bardzo uniwersalną konstrukcję. Udoskonalono pracę kolana w trybie „wolnym” co pozwala na bardziej komfortowe użytkowanie w trakcie jazdy na rowerze. Zwiększono czujność kinematyczną co wpłynęło na bezpieczeństwo poruszania się na krótkich odcinkach i przy częstej zmianie kierunku i prędkości chodu.

Ulepszenia 2016!!!

- Staw kolanowy, elementy robocze zostały dodatkowo uszczelnione dzięki czemu uzyskano odporności na wszystkie warunki atmosferyczne. Bez żadnych problemów możemy poruszać się w każdej porze roku bez ryzyka uszkodzenia stawu kolanowego. Środowisko wilgotne i mokre, deszcz, śnieg, nie jest już przeszkodą w poruszaniu się na protezie (umieszczono na stawie kolanowym dodatkowo oznaczenie określające w/w cechy). Zabronione całkowite zanurzenie w słodkiej lub słonej wodzie

- wzmocniona wyrzutnia kolanowa dla szybszego i bardzie naturalnego wyprostu w stawie kolanowym

- płynniejsze przejście z fazy podporu do fazy zgięcia

- łatwiejszy dostęp do danych/ustawień stawu kolanowego dzięki nowej aplikacji Össur Logic

- zamek manualny umożliwiający całkowite zablokowanie stawu kolanowego w pełnym wyproście.

 

Staw kolanowy RHEO  jest kolanem sterowanym elektronicznie, w którym znalazły zastosowanie systemy:
Dynamic Learning Matrix Algorithm (DLMA)- oprogramowanie kolana, które w czasie rzeczywistym dostosowuje pracę kolana RHEO do potrzeb użytkownika
Magnetorheological (MR) Actuator- wykorzystujący specjalny płyn reagujący na pole magnetyczne, które w zależności od natężenia zwiększa bądź zmniejsza jego "gęstość".

Pracą kolana RHEO steruje specjalistyczne oprogramowanie, które w czasie rzeczywistym bada poczynania pacjenta i dostosowuje pracę kolana do potrzeb i aktualnej sytuacji w jakiej znajduje się pacjent (rampy, schody). W obrębie kolana znajdują się czujniki które 1000 razy na sekundę badają zachowanie się wybranych części kolana RHEO. Zdobyte w ten sposób informacje o siłach występujących w kolanie, jego prędkości pracy, kącie zgięcia oraz wiele innych, zostają "scalone" przez mikroprocesor który niemal równocześnie z ich otrzymaniem potrafi zamienić na dane sterujące pracą kolana. Przykładem może być sytuacja kiedy pacjent schodzi ze schodów. Dzięki czujnikom i oprogramowaniu Matrix mikroprocesor wie, że siły jakie występują w danej chwili w kolanie oraz kąt zgięcia odpowiadają sytuacji kiedy pacjent znajduje się na schodach. Dzięki temu może tak dobrać charakterystykę pracy by zapewnić pacjentowi maksymalne bezpieczeństwo i wygodę. Do dokonywania zmian w ustawieniach kolana wykorzystuje się kieszonkowy komputer HP iPAQ, który możemy bezprzewodowo połączyć za pomocą sieci bluetooth. Sposób przeprowadzania zmian jest bardzo prosty i intuicyjny. Wystarczy, że pacjent wykona minimum 20 kroków chodząc wolno, 20 chodząc ze średnią prędkością i 20 z maksymalną prędkością. Jeszcze tylko kilka kroków po schodach i kilka po pochyłości, a kolano samo dobierze optymalne ustawienia dla danego pacjenta. Oczywiście można wprowadzić później ręcznie korekty tych ustawień. W pamięci można zapisać kilka predefiniowanych charakterystyk pracy kolana RHEO by później móc szybko ich użyć.  
Kolano ma 36 lub opcjonalnie 50 miesięcy gwarancji.
Przeznaczone dla pacjentów mało i średnio aktywnych poruszających się chodem naprzemiennym w terenie.
 

Informacje techniczne o produkcie na stronie producenta

Poziomy aktywności

Kanał ORTOCENTRUM

www.amputowani.pl

ortologo

ul. Hubala Dobrzańskiego 155
05-082 Babice Nowe

Tel.  (022)666-47-64
E-mail: info(at)ortocentrum.com.pl

godziny otwarcia pon.-pt.: 8:00-16:00

Gościmy

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.