AKTYWNE ZAWIESZENIE PODCIŚNIENIOWE PROTEZY PODUDZIA

Lejki silikonowe od lat z powodzeniem stosuje się w protetyce. Stanowią bardzo dobre zawieszenie protezy - dzięki konsystencji silikonu i możliwości dostosowania lejka do wymiarów większości użytkowników możliwe jest tak "mocne przymocowanie", tak że proteza nie spada nawet podczas bardzo intensywnego użytkowania, a użytkownik ma pełną kontrolę nad nią.
Dotychczas w lejkach silikonowych wykorzystywano dwa sposoby mocowania zawieszenie na pin i na podciśnienie. Zawiesznie na podciśnienie to sprawdzony i pewny sposób łącznia kikuta z protezą. Kikut wraz z lejem silikonowym wypełnia całkowicie lej protezowy w którym zamontowany jest protetyczny zawór podciśnieniowy. Podczas wkładania kikuta do leja protezowego następuje całkowite wypchnięcie powietrza z leja poprzez zawór podciśnieniowy. W ten sposób powstaje podciśnienie, które doskonale przytrzymuje protezę na kikucie. By zapobiegać rozszczelnieniu stosuje się rękaw uszczelniający lub lejki z silikonowymi membranami. Zdjęcie protezy możliwe jest po naciśnięciu specjalnego przycisku znajdującego się na zaworze podciśnieniowym (jeśli używamy leja z membraną) lub poprzez zsunięcie rękawa uszczelniającego jeśli jest używany lej bez membrany. Dzięki nowemu systemowi Unity™ firmy Össur, jest trzecie rozwiązanie. Zastosowano pompę podciśnieniową, która pracuje wraz z modułem stopy protezowej Flex-Foot i system jest uszczelniany przy każdym kroku. Zastosowany zawór zwrotny działa nawet w przypadku uszkodzenia przewodu łączącego pompę z lejem protezowym, przycisk zwolnienia wypuszcza powietrze, dzięki czemu można w prosty sposób zwolnić podciśnienie w celu zdjęcia protezy. System podciśnieniowy Unity™ bazuje na sprawdzonej technologii leja silikonowego Iceross Seal-In V. Membrana uszczelniająca dostosowuje się do kikuta, rozkładając równomiernie podciśnienie i chroniąc kikut przed niekomfortowymi naciskami punktowymi. Miękki szczyt leja zapewnia ścisłe dopasowanie i komfort. Zastosowana nad membraną warstwa Wave z pofalowaną powierzchnią zewnętrzną znacznie ułatwia zginanie stawu kolanowego. Opatentowany przez firmę Össur skład silikonu zapewnia wysoki poziom komfortu i ochrony dla wrażliwej skóry. System Unity™ pomaga ustabilizować obwód kikuta, jednocześnie tworząc wysoce skuteczne zawieszenie podciśnieniowe bez rękawa uszczelniającego co zapewnia nieograniczony zakres ruchu stawu kolanowego.

unityZalecany jest do użytku z lejkami silikonowymi Seal-In® V o niskim lub wysokim profilu.

Korzyści dla użytkownika protezy wynikające z zastosowania  Unity™ aktywnego podciśnieniowego systemu mocowania protez podudzia:

  • - Brak konieczności stosowania rękawa uszczelniającego - większa mobilność i akceptacja użytkownika protezy
  • - Podciśnienie na szczycie kikuta - efektywna stabilizacja obwodu kikuta
  • - Prosta konstrukcja - szybkie i proste osiągnięcie / zwolnienie podciśnienia
  • - Niezależna pompa - bezkompromisowa funkcjonalność stopy protezowej
  • - Niewielki ciężar - cały system waży zaledwie 130g

System  Unity™ dostępny jest z następującymi stopami firmy Ossur:

PROPRIO-w-battery.png re-flex_shock.png ReFlexRotate.jpg FlexFootBalance.jpg Unity-for-Vari-Flex.png Assure.jpg
PROPRIO ReFlex Shock ReFlex Rotate

Balance

VariFlex

Assure

 

Informacje techniczne o produkcie na stronie producenta

Kanał ORTOCENTRUM

www.amputowani.pl

ortologo

ul. Hubala Dobrzańskiego 155
05-082 Babice Nowe

Tel.  (022)666-47-64
E-mail: info(at)ortocentrum.com.pl

godziny otwarcia pon.-pt.: 8:00-16:00

Gościmy

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.