CO NALEŻY WIEDZIEĆ O LEJKACH SILIKONOWYCH

Lejki silikonowe podudzia stosowane są w protetyce od przynajmniej 25 lat. Istnieje wiele rozwiązań tego typu, ale nadal niedoścignionym wzorem są produkty firmy Ossur. Ogromne doświadczenie inżynierów Ossur'a przekłada się na produkty niezrównanej funkcjonalności. Lejki silikonowe w protetyce pełnią dwie zasadnicze funkcje:

  1. Stanowią bardzo dobre zawieszenie protezy­ dzięki konsystencji silikonu i możliwości dostosowania lejka do wymiarów większości użytkowników możliwe jest "przymocowanie" protezy do ciała w taki sposób, że nie tylko nie spada ona z kikuta (nawet podczas bardzo intensywnego użytkowania), ale znacznie poprawia kontrolę nad protezą. Stosowane są dwa sposoby zawieszenia, na pin (w lejku silikonowym zamocowany jest metalowy trzpień, który wpinany jest do zamka zamontowanego w leju protezowym) i na podciśnienie (stosuje się membrany lub rękawy uszczelniające­, oba rozwiązania wymagają zastosowania zaworu).
  2. Są bardzo efektywną ochroną dla tkanek miękkich i skóry kikuta. Zabezpieczają je przed uszkodzeniami mechanicznymi mogącymi powstać kiedy ciało użytkownika ma kontakt z lejem protezowym. Dzięki możliwości łączenia silikonu z takimi substancjami jak aloes, który wspomaga odżywianie oraz procesy regeneracyjne komórek, wazelina­ skutecznie zapobiegająca wysuszaniu skóry i doskonale regenerująca wysuszony naskórek, czy mentol­ łagodzący podrażnienia, możliwa jest regeneracja uszkodzonych tkanek kikuta.

Zewnętrzna dzianina pokrywająca lejek wykonana jest z materiału Durable Supplex, który charakteryzuje się dużą elastycznością i zapobiega przenoszeniu tarcia z leja protezowego na kikut. Pofalowanie zewnętrznej ścianki lejka ułatwia zgięcie stawu kolanowego, zwiększa komfort podczas siedzenia, umożliwia dopasowanie się do dziennych zmian obwodowych oraz poprawia krążenie krwi.
Wewnątrz leja wbudowana jest siatka MATRIX, która stabilizuje, wzmacnia oraz zapobiega rozciąganiu się lejka.

Firma Ossur jako jedyna na świecie oferuje lejki o dwóch kształtach cylindrycznym i stożkowym dobierane do formy kikuta.

Kanał ORTOCENTRUM

www.amputowani.pl

ortologo

ul. Hubala Dobrzańskiego 155
05-082 Babice Nowe

Tel.  (022)666-47-64
E-mail: info(at)ortocentrum.com.pl

godziny otwarcia pon.-pt.: 8:00-16:00

Gościmy

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.