POZIOMY AKTYWNOŚCIPoziom aktywności 1

Osoby poruszające się głównie w pomieszczeniach zamkniętych po równym terenie z jedną prędkością chodu. Bardzo często korzystają z zaopatrzenia pomocniczego typu laski, kule, balkoniki itp. Na zewnątrz wychodzą tylko na krótkie spacery.

 


 Poziom aktywności 2

Osoby swobodnie poruszające się na otwartym terenie, radzące sobie z typowymi przeszkodami terenowymi jak schody, krawężniki nierówna powierzchnia podłoża. Głównie poruszają się jednak z jedną prędkością chodu, jeśli są czynne zawodowo to jest to zazwyczaj praca niewymagająca dużej siły i sprawności fizycznej.

 

 Poziom aktywności 3

Osoby doskonale radzące sobie z wszystkimi przeszkodami terenowymi jak schody, strome wzniesienia i nieregularnie ukształtowany teren. Często zmieniają prędkość chodu. Najczęściej są to osoby czynne zawodowo, których rytm dnia codziennego nie odbiega od większości społeczeństwa. Uprawiają rekreacyjnie sport.

 

 Poziom aktywności 4

Do tej grupy należą wszystkie te osoby, które uprawiają sport częściej niż trzy razy w tygodniu, lub dochodzi w nim do dużych przeciążeń tak jak w przypadku jazdy na nartach czy skokach spadochronowych. Mają hobby bądź zawód związany z dźwiganie dużych ciężarów.

Kanał ORTOCENTRUM

www.amputowani.pl

ortologo

ul. Hubala Dobrzańskiego 155
05-082 Babice Nowe

Tel.  (022)666-47-64
E-mail: info(at)ortocentrum.com.pl

godziny otwarcia pon.-pt.: 8:00-16:00

Gościmy

Odwiedza nas 88 gości oraz 0 użytkowników.