ORTOTYKA INDYWIDUALNAOrtocentrum dostarcza komponenty i materiały do produkcji ortez znanych i cenionych firm.

W ofercie:
- materiały firmy Streifeneder
- stawy ortotyczne firmy Becker
- moduły do produkcji gorsetów Boston Brace

 


Gorsety Boston Brace są zaawansowanym systemem korekcji kręgosłupa. Zostały one stworzone do leczenia idiopatycznej skoliozy kręgosłupa w odcinku:

  • piersiowym,
  • piersiowo-lędźwiowym,
  • lędźwiowym.

Podstawą funkcjonowania Systemu Boston Brace są:

  • Symetrycznie prefabrykowane moduły
  • Metoda projektowania Blueprint
  • Specyficzne zasady konstrukcyjne - szybkie wykonanie
  • Praca zespołu terapeutycznego (lekarz, technik ortopeda, fizjoterapeuta)

Gorsety wykonywane są z gotowych prefabrykowanych modułów z polipropylenu z miękką wyściółką, dostępnych w 30 rozmiarach. Na podstawie zdjęcia RTG, obwodów talii, bioder i klatki piersiowej dobierany jest odpowiedni rozmiar, a porzez wklejenie odpowiednich pelot dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Każdy moduł gorsetu składa się z dwóch warstw materiału: zewnętrznej sztywnej wykonanej z polipropylenu, która zapewnia korekcję kręgosłupa i wewnętrznej miękkiej pianki termokurczliwej zapewniającej komfort użytkowania. Gorset wyposażony jest w wysokiej jakości tylne rzepy do zamocowania gorsetu oraz w peloty piankowe korygujące kręgosłup.
W przypadku kiedy niemożna dobrać odpowiedniego rozmiaru możliwe jest wykonanie gorsetu indywidualnie. Pojedyncze gorsety są konstruowane według projektu Blueprint utworzonego na podstawie całościowego zdjęcia rentgenowskiego pacjenta.
Gorsety Boston Brace wykazują najskuteczniejsze działanie przy pojedynczych skrzywieniach piersiowo-lędźwiowych, z wierzchołkiem skrzywienia nieprzekraczających odcinka kręgosłupa Th6-L3.
Dla prawidłowego przebiegu leczenia konieczne jest ustalenie planu terapeutycznego z lekarzem fizjoterapeutą i ortotykiem. Wskazane jest by wizyty kontrolne były nie rzadziej niż co trzy miesiące, kontrolne zdjęcia RTG są niezbędne do oceny postępów leczenia. Codzienne wykonywanie zaleconych ćwiczeń wpłwa korzystnie na gorset mieśniowy.

 

 

Kanał ORTOCENTRUM

www.amputowani.pl

ortologo

ul. Hubala Dobrzańskiego 155
05-082 Babice Nowe

Tel.  (022)666-47-64
E-mail: info(at)ortocentrum.com.pl

godziny otwarcia pon.-pt.: 8:00-16:00

Gościmy

Odwiedza nas 177 gości oraz 0 użytkowników.